Mis uudist?

Arhiiv

Küsimused? Kirjuta meile tellimine at expresspost dot ee

Uudised

Lehekandja töö pakub kerget treeningut, hoiab mälu selge ja õpetab iseseisvust

 Lehekandja amet on ideaalne inimesele, kellele meeldib vara ärgata, tegutseda värskes õhus ning kes eelistab tööd, mis on samaaegselt kerge trenni eest. Lehekandja töö sobib, kui oled iseseisev, ei soovi palju suhelda ning tahad olla värskete uudiste tooja,“ räägib Express Posti personalijuht Maarja Katušin. Samuti on see sobiv valik neile, kes vajavad osalise koormusega tööd – näiteks sobib see lisatööna teisele tööle lisaks või õpilastele, üliõpilastele kooli kõrvale. Lehekandja töö sobib ka väikeste lastega emadele või siis pensionäridele.

Maarja Katušin nendib, et lehekandja kõige olulisemad omadused on kohusetundlikkus, iseseisvus, täpsus ja korrektsus. „Lehekandja töö on postitada õige leht õigesse postkasti ning see nõuab iseseisvat mõtlemist ja täpsust. Kuna lehekandja töö toimub varahommikul ning igal kandjal oma piirkond, siis tuleb olla kohusetundlik, jälgides, et õigel aja jõuaksid kõik lehed lugejani,“ selgitab Katušin. Ta muigab, et tihti tulevad kasuks ka detektiivioskused, sest õige postkasti leidmine võib olla paras väljakutse. „Tegelikult ei tasu liialt muretseda – kui postkast asub raskesti leitavas kohas, siis on see märgitud kandja raamatusse,“ lisab ta.

Kohusetunne ja iseseisvus on  olulisemad omadused, mida lehekandja amet õpetab, sest lehekandja töötab tänavatel üksi. „Samas on abi telefonikõne kaugusel, sest kandjatele on varahommikul toeks ja abiks korraldajad ja ka kontoris on inimene juba kõnedele vastamas.“ jutustab Katušin.

Lehekandja ameti plussiks on see, et töö annab mõõduka igapäevase füüsilise koormuse – soovitatav päevane sammude hulk saab alati täis. „Töö toimub värskes õhus, mis on hea nii kehale kui vaimule. Lehekandja töö annab konkreetse tegevuse kuuel hommikul nädalas. Hommikune perioodikakanne peab olema lõpetatud juba kell seitse hommikul, mis tähendab, et terve edasine päev on teiste tegevuste ja tööde jaoks vaba.“ toob Maarja Katušin välja.

Levinud on mitmeid valearvamusi

Personalijuht nendib, et lehekandja töö kohta on levinud mitmeid valearvamusi. „Tihti tulevad inimesed nii-öelda mütsiga lööma. Arvatakse, et töö on väga lihtne  ja midagi õppima ei pea - oskan ju kotist lehe võtta ja selle postkasti panna. Ettevõte on palju teinud lehekandjate töökorralduse lihtsustamiseks, aga nagu varasemalt öeldud, peab lehekandja ise olema ka täpne, ja kohusetundlik,“ toonitab Katušin.

Samuti on levinud valearvamus, et kõnealune töö on ainult pensionäridele. „Ei saa salata, et suur osa meie lehekandjatest on vanemaealised, kellele sobib vara ärkamine ning kelle tervise hoiab just igapäevane liikumine suurepärases korras. Teisest küljest pakub töö parajat väljakutset igas eas inimestele. Meil töötavad ka väikeste lastega emad, kelle töö on selleks ajaks juba tehtud, kui lapsed tõusevad. Meie lehekandjate seas on ka ülikoolides õppivaid noori, sest koolipäeva alguseks on koos tööga tehtud ka kerge trenn ja aju uute teadmiste vastuvõtuks värske ja valmis,“ leiab Katušin.

Tihti kardavad inimesed ka varajast ärkamist. „Tegelikkuses on kõige raskem esimene nädal, sest peale seda hakkab keha harjuma uue rutiiniga. Edaspidi on tegemist juba uue ja tegusa osaga sinu pikast päevast.“ julgustab ta. 

Tekkis huvi? Tutvu Express Posti tööpakkumistega!

 

Artikkel ilmus Õhtulehes, 25. juuli 2019

 

Kirjuta meile!

Allolev vorm on kõige kiirem viis meile edastada oma soov, mure, või lennukas idee. Loeme seda kindlasti!

* Kohustuslikud väljad