Mis uudist?

Uudiste arhiiv 2013

Mis on SEPA ja mis muutusi see tellijatele kaasa toob?

Lisatud 12.09.2013

Hea tellija,

2014 veebruaris jõustuvad ELi ühtsed maksetingimused (SEPA), et inimesed ja ettevõtted saaksid ühe pangakonto ja maksekaardiga teha euromakseid üle kogu Euroopa. Jõustuva Euroopa Parlamendi määruse nr 260/2012 tagajärjel muutub kohustulikuks rahvusvahelise kontonumbri IBAN kasutamine. Lisaks kaob turult otsekorraldusteenus tänasel kujul, kuna see ei vasta üleeuroopalisele otsekorralduse reeglistikule.

Mis muudatusi SEPA kaasa toob?
1. Kasutusele tuleb rahvusvaheline kontonumber (IBAN).
Tavamaksete osas eraisikutele suurt muutust ei tule, maksete tegemisel tuleb alates 1. veebrusrist 2014 hakata lihtsalt kasutama oma senist kontonumbrit rahvusvahelisel (ehk IBAN) kujul.
Eraisikul muutub pangakonto number automaatselt (k.a lepingutes, internetipangas). Ettevõttel on vaja kontonumbrit muuta arvetel ning alates 1.02.2014 on ka Express Posti poolt väljastatud arvetel kontonumbrid IBAN kujul. Näiteks tänane kontonumber 11 1234 5678 on IBANi süsteemis EE72 2200 0011 1234 5678.

2. Senise otsekorralduse asemel tuleb kasutusele e-arve püsimakse teenus.
Alates 1. veebruarist 2014 otsekorraldused enam senisel kujul ei toimi. Selle asemel tuleb kasutusele e-arve püsimakse leping, mille alusel lähevad panka saadetud e-arved automaatseks maksmiseks.
Selle muutuse jaoks ei pea tellija ise midagi tegema. Koostöös pankadega asendab Express Post kehtivad otsekorraldused e-arve püsimakse teenusega. Tellijatel jäävad kehtima samad tingimused (limiit, maksepäev jne), mis on hetkel määratud otsekorraldusega.
Express Post plaanib otsekorralduslepinguid e-arve püsimakselepinguga asendada novembris-detsembris 2013, sellest teavitame ka tellijaid 1 kuu ette.

Kuna ettevõtete jaoks toob SEPA kaasa ka tehniliste lahenduste muutusi, on Express Post juba kevadest alates nendega tegelenud. Teeme omalt poolt kõik selleks, et praeguste otsekorraldulepingutega klientide jaoks toimuksid muudatused mugavalt ja nii, et meie kliendid ei peaks ise selleks vaeva nägema ja oma aega kulutama.

Küsimuste korral vastame ja selgitame meeleldi. Helistage meie klienditeenindusele telefonil (+372) 617 7717 või kirjutage meile tellimine at expresspost dot ee.


Toredaid suve viimaseid päevi!
Sinu Express Post

Allikas: Eesti Pangaliit

Express Post osales messil „Tallinn töötab 2013“

Lisatud 03.04.2013

25. aprillil 2013 toimus Tallinna Lauluväljakul tööturu ja ettevõtluse kontaktmess „TALLINN TÖÖTAB 2013”

Tallinna Ettevõtlusameti poolt korraldatava ning juba 5. korda toimuva messi eesmärk oli luua ettevõtjatele, tööotsijatele ning tööturule peagi sisenevatele noortele keskkond kontaktide vahetamiseks, koostöösuhete loomiseks, nõustamiseks ja infovahetuseks. Messi külastamine oli tasuta.

Express Posti tööpakkumiste hulka kuulusid vanemlehekandjate, lehekandjate (autoga või jalgsi) ning suviste lehekandjate asendajate töökohad. Kokku oli pakkuda üle 50ne töökoha Tallinnas ja Harjumaal.

Messil esindasid Express Posti Tallinn/Harju piirkonnajuhid, kes jagasid tööpakkumiste ja ettevõtte kohta infot. Näitasime ka lehekandja töö kohta õppefilmi. Huvitatud said koha peal täita lühikese ankeedi ja oma töösoovist koheselt teada anda. Messi käigus kogusime 36 tööotsija CV ning päris mitmed võtsid veel meiega hiljem ühendust.