Mis uudist?

Uudiste arhiiv 2019

Express Posti uus juht tuleb ettevõtte seest

Lisatud 19.09.2019

1.septembril alustas Express Posti uus tegevjuht Katri Laanela.

 Katri liitus Express Postiga 2015. aastal tellimiskeskuse juhina. 2018. aastal sai Katrist kojukande juht. Katri puhul on tegemist tööka inimesega, kes on silma paistnud julgete ütlemiste ning kindlate seisukohtadega ning kellel on selge visioon ettevõttest.

 

 

 

 

 

Lehekandja töö pakub kerget treeningut, hoiab mälu selge ja õpetab iseseisvust

Lisatud 19.08.2019

Lehekandja amet on ideaalne inimesele, kellele meeldib vara ärgata, tegutseda värskes õhus ning kes eelistab tööd, mis on samaaegselt kerge trenni eest. Lehekandja töö sobib, kui oled iseseisev, ei soovi palju suhelda ning tahad olla värskete uudiste tooja,“ räägib Express Posti personalijuht Maarja Katušin. Samuti on see sobiv valik neile, kes vajavad osalise koormusega tööd – näiteks sobib see lisatööna teisele tööle lisaks või õpilastele, üliõpilastele kooli kõrvale. Lehekandja töö sobib ka väikeste lastega emadele või siis pensionäridele.

Maarja Katušin nendib, et lehekandja kõige olulisemad omadused on kohusetundlikkus, iseseisvus, täpsus ja korrektsus. „Lehekandja töö on postitada õige leht õigesse postkasti ning see nõuab iseseisvat mõtlemist ja täpsust. Kuna lehekandja töö toimub varahommikul ning igal kandjal oma piirkond, siis tuleb olla kohusetundlik, jälgides, et õigel aja jõuaksid kõik lehed lugejani,“ selgitab Katušin. Ta muigab, et tihti tulevad kasuks ka detektiivioskused, sest õige postkasti leidmine võib olla paras väljakutse. „Tegelikult ei tasu liialt muretseda – kui postkast asub raskesti leitavas kohas, siis on see märgitud kandja raamatusse,“ lisab ta.

Kohusetunne ja iseseisvus on  olulisemad omadused, mida lehekandja amet õpetab, sest lehekandja töötab tänavatel üksi. „Samas on abi telefonikõne kaugusel, sest kandjatele on varahommikul toeks ja abiks korraldajad ja ka kontoris on inimene juba kõnedele vastamas.“ jutustab Katušin.

Loe lähemalt

Express Post on Sotsiaalministeeriumi ja Civitta poolt pärjatud Peresõbraliku Tööandja pronksmärgisega

Lisatud 18.10.2019

17. oktoobril pälvisid 24 tööandjat, sh Express Post, peresõbralikkuse lõppmärgise. Pidulikul tunnustusüritusel andsid sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman üle Express postile Peresõbraliku tööandja pronksmärgise.

Lõppmärgise pälvis tänavu 24 tööandjat, kes on läbinud keskmiselt kahe ja poole aasta pikkuse põhjaliku programmi, eesmärgiga muuta oma töökeskkond pere- ja töötajasõbralikumaks.

 Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul tähendab peresõbralikkus töötajate toetamist nende igas eluetapis. “Töö- ja pereelu ühitamine puudutab meid kõiki – igas eas on omad rõõmud ja väljakutsed, olgu selleks uue pereliikme lisandumine, laste kasvatamine, lähedaste toetamine või töö kõrvalt oskuste täiendamine. Üha rohkem organisatsioone mõistab olulisust olla töötingimustes paindlik ning pakkuda töötajatele igakülgset tuge,“ sõnas minister Kiik. „Märgise pälvinud tööandjad on teinud suuri pingutusi selleks, et toetada oma töötajaid ning väärivad selle eest kahtlemata tunnustust, sest nad soovivad arvestada nii praeguste kui ka tulevaste töötajate vajadustega.“

Rahvastikuminister Riina Solman sõnas, et peresõbralike põhimõtete järgimine toob kaasa positiivset mõju nii töötajatele kui ka tööandjatele. “Üha enam töötajaid hindab tööandja valikul pere- ja tööelu ühildamise võimalusi, et elada tasakaalukamat elu. Nii jõuab tööturule ka neid inimesi, kes muidu sellest välja jääksid, aidates seega leevendada tööjõupuudust.“

Peresõbraliku tööandja märgise programmi on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti AS-iga. 2017. aastast välja antavat märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused. Programmi uus kandideerimisvoor algab juba 1. novembril 2019. 

Aitäh kõigile Expo töötajatele – ilma Teieta ei oleks see võimalik!

Loe lähemalt

Ülemaailmne postipäev

Lisatud 09.10.2019

Express Post taas ajalehes!

Lisatud 20.09.2019

Vanema generatsiooni inimesed valivad järjest rohkem pensioni asemel tööl käimise

Hiljuti avaldatud statistika näitas huvitavat tendentsi - igal aastal üha enam 50+ ja vanemaid inimesi jätkavad aktiivset töötamist isegi pärast pensioniikka jõudmist. Miks pensionärid ei lõpeta töötamist, kas see on kasumlik ja kas tööandjad loovad kohti just eakatele töötajatele? – uuris MK-Estonia.

Statistikaameti andmetel tööhõive jätkuvalt kasvab 50–74-aastaste seas ning selles vanuserühmas on töötajate arv viimase kümne aasta kõrgeim. Kuna nüüd on pensioniiga juba ületanud 60 eluaastat, arvavad paljud, et juba kümme aastat enne pensionile jäämist on tööd leida väga raske, justkui ei vajaks tööandjad selliseid töötajaid. Kuid arvud tõestavad vastupidist ja pärast 50. elusaastat jätkavad inimesed aktiivselt tööl käimist.

Kuhu nad siis tööle lähevad, milliseid tegevusvaldkondi valivad? Kas tööandjad on nõus mõistma eakate töötajate vajadusi ja võimalusi?

«Minu arvates töötab teenindussektoris üha enam pensionäre - kommenteerib CV-Online värbamisprojektide juht Reili Purkas. - Noored ei räägi sageli eesti või vene keelt, ei taha varakult ärgata, kuid kauplustes, postkontorites ja sarnastes kohtades töötava klienditeenindaja päev algab väga vara hommikul.»

Loe lähemalt

Lahtiolekuajad pühade ajal

Lisatud 21.06.2019

Seoses pühadega 24.06.2019 lehed ei ilmu.

Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja, Tartu Postimees, Lõuna-Eesti Postimees -  esimene leht peale pühi ilmub 26.06.2019.

Järva Teataja esimene väljaanne peale pühi ilmub 27.06.2019. 

Autoleht 26.06.2019 ei ilmu.

Alates 22.06.2019 on  Express Posti klienditeenindus avatud laupäeviti kuni 12.00-ni.
Tellimusi saate alati vormistada meie tellimiskeskkonnas www.tellimine.ee

 

Ilusat jaanipäeva!

Express Post

 

Nädalavahetus varasemaks: LP ilmub suvel koos Eesti Päevalehega juba reedel

Lisatud 03.06.2019

Alates 7. juunist kuni suve lõpuni ilmub laupäevaleht LP juba reedel koos Eesti Päevalehega, ühise väljaande maht on 60 lehekülge.


LP tellija jaoks on suurim muudatus see, et seni laupäeval ilmunud ajaleht jõuab postkasti juba päev varem. Seni reedel ilmunud Eesti Päevalehest ja LPst on tehtud ühisväljaanne, mis sisaldab endas mõlema lehe tugevamaid külgi ja traditsioone.
 

Hea tellija!

Lisatud 08.04.2019

 Seoses pühadega 19.04.2019 lehed ei ilmu.

Kroonika, Õpetajate lehe ja Linnalehe Reedene väljaanne ilmub Neljapäeval 18.04.2019. 

Sirp 18.04.2019 ei ilmu.

18.04.2019  ilmub nn Reedene Õhtuleht  koos TV Kavaga, lehe saavad ka tellijad kellel on tellitud Õhtulehe nädalavahetuse pakett.

Tellimusi saate alati vormistada meie tellimiskeskkonnas www.tellimine.ee

Ilusat kevadet!
 
Express Post

Head ajalehtede ja ajakirjade tellijad!

Lisatud 01.02.2019

 Head ajalehtede ja ajakirjade tellijad!

Selle talve ilmad on olnud mõnusalt talvised ja lumerohked. Loodus on ilus, suusatada ja kelgutada on saanud kõik soovijad. Lisaks rohkele lumele  on olnud ka mitmeid sulailmu, millele järgevad jälle külmad, mis kõik teed ja konarused ära jäätavad.

Lehekandjate jaoks aga on see mõnus talvine ilm teinud töö tegemise raskeks ja aeganõudvaks. Raskete postikottidega üle hangede ronimine või libedal ja konarlikul teel püsti püsimine nõuab head tasakaalu, korralikku füüsilist vormi ja ka täiendavat aega selle teekonna läbimiseks. Selle talve tänavatel „ukerdamine“ võtab oluliselt rohkem aega ja kelkudest ei ole enamasti abi (kõikidele soovijatele on kelgud antud). Sama lugu on ka autodega kannet teostavatel lehekandjatel, kes jäävad puhastamata teedel lumme kinni või võivad kergelt kraavi libiseda.

Exspress Posti lehekandjad postitavad ajalehti ja ajakirju varajastel hommikutundidel. Esimesed lehekandjad alustavad tööd juba 3:30, siis kui enamik lugejaid veel magab. Samuti magavad siis tihti ka teede koristajad ja majade kojamehed, kes vastutavad teede libedusetõrje ja lumest puhastamise eest. Meie lehekandjad teevad oma tööd hoolimata lumest koristamata ja liivatamata  teedest ja tänavatest, sest me oleme lubanud tellitud lehed kohale viia hommikul, hiljemalt 7:30. 

Tore on saada tellijate tagasisidet, kus avaldatakse lugupidamist lehekandjate tööle rasketes oludes. Selliseks näiteks on ka üks Facebooki Nõmmekate grupis olev postitus : Minu tõsine lugupidamine Nõmme postiljonidele! Vaatamata ilmale ja teeoludele suudavad nad seda teha :) Ka täna varahommikul väike naispostiljon lihtsalt lohistas ajalehti täis käru mööda lahtiajamata tänavaid... Võimas! :) (ühtki sahameest sahaga ei kohanud - nemad olid alla andnud ;))

https://www.facebook.com/groups/207280756113653/permalink/1212905212217864/

 

Palume oma tellijatelt mõistvat suhtumist juhtudeks, kui lehekandja hilineb, sest vara hommikuti on teed koristamata või väga libedad. Express Posti lehekandjad kindlasti toovad lehed ja kirjad kohale ning tänavad juba ette mõstva suhtumise eest, kui kanne natuke hilineb!

Samas palume oma tellijatelt ka abi.

Kui olete tellinud omale mõne perioodiliselt ilmuva väljaande (päevalehe, nädalakirja või ajakirja), siis palume teid hoolitseda ka selle eest, et lehekandja saaks teie tellimuse panna teie postkasti. Vajadusel tuleb ka postkasti esist lumest puhastada ja teha seal ka libeduse tõrjet.

Ette tänades ja ilusa talve jätku soovides

Katri Laanela

Kojukande juht

Express Post AS