Mis uudist?

Uudised

Väljaannete ilmumine ja klienditeeninduse lahtiolekuajad 24. veebruaril

Lisatud 21.02.2020

Head tellijad,

24. veebruaril ei ilmu ükski ajakirjanduslik väljaanne ning Express Posti klienditeenindus on suletud. Meie klienditeenindusega saate ühendust uuesti 25. veebruaril alates kella 8-st hommikul.

Tellimiseks saab alati kasutada meie kodulehekülge www.tellimine.ee

25. veebruaril ilmuvad kõik väljaanded tavapäraselt.

Ilusat Vabariigi Aastapäeva!

Express Post on Sotsiaalministeeriumi ja Civitta poolt pärjatud Peresõbraliku Tööandja pronksmärgisega

Lisatud 18.10.2019

17. oktoobril pälvisid 24 tööandjat, sh Express Post, peresõbralikkuse lõppmärgise. Pidulikul tunnustusüritusel andsid sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman üle Express postile Peresõbraliku tööandja pronksmärgise.

Lõppmärgise pälvis tänavu 24 tööandjat, kes on läbinud keskmiselt kahe ja poole aasta pikkuse põhjaliku programmi, eesmärgiga muuta oma töökeskkond pere- ja töötajasõbralikumaks.

 Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul tähendab peresõbralikkus töötajate toetamist nende igas eluetapis. “Töö- ja pereelu ühitamine puudutab meid kõiki – igas eas on omad rõõmud ja väljakutsed, olgu selleks uue pereliikme lisandumine, laste kasvatamine, lähedaste toetamine või töö kõrvalt oskuste täiendamine. Üha rohkem organisatsioone mõistab olulisust olla töötingimustes paindlik ning pakkuda töötajatele igakülgset tuge,“ sõnas minister Kiik. „Märgise pälvinud tööandjad on teinud suuri pingutusi selleks, et toetada oma töötajaid ning väärivad selle eest kahtlemata tunnustust, sest nad soovivad arvestada nii praeguste kui ka tulevaste töötajate vajadustega.“

Rahvastikuminister Riina Solman sõnas, et peresõbralike põhimõtete järgimine toob kaasa positiivset mõju nii töötajatele kui ka tööandjatele. “Üha enam töötajaid hindab tööandja valikul pere- ja tööelu ühildamise võimalusi, et elada tasakaalukamat elu. Nii jõuab tööturule ka neid inimesi, kes muidu sellest välja jääksid, aidates seega leevendada tööjõupuudust.“

Peresõbraliku tööandja märgise programmi on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti AS-iga. 2017. aastast välja antavat märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused. Programmi uus kandideerimisvoor algab juba 1. novembril 2019. 

Aitäh kõigile Expo töötajatele – ilma Teieta ei oleks see võimalik!

Loe lähemalt

Ülemaailmne postipäev

Lisatud 09.10.2019

Express Post taas ajalehes!

Lisatud 20.09.2019

Vanema generatsiooni inimesed valivad järjest rohkem pensioni asemel tööl käimise

Hiljuti avaldatud statistika näitas huvitavat tendentsi - igal aastal üha enam 50+ ja vanemaid inimesi jätkavad aktiivset töötamist isegi pärast pensioniikka jõudmist. Miks pensionärid ei lõpeta töötamist, kas see on kasumlik ja kas tööandjad loovad kohti just eakatele töötajatele? – uuris MK-Estonia.

Statistikaameti andmetel tööhõive jätkuvalt kasvab 50–74-aastaste seas ning selles vanuserühmas on töötajate arv viimase kümne aasta kõrgeim. Kuna nüüd on pensioniiga juba ületanud 60 eluaastat, arvavad paljud, et juba kümme aastat enne pensionile jäämist on tööd leida väga raske, justkui ei vajaks tööandjad selliseid töötajaid. Kuid arvud tõestavad vastupidist ja pärast 50. elusaastat jätkavad inimesed aktiivselt tööl käimist.

Kuhu nad siis tööle lähevad, milliseid tegevusvaldkondi valivad? Kas tööandjad on nõus mõistma eakate töötajate vajadusi ja võimalusi?

«Minu arvates töötab teenindussektoris üha enam pensionäre - kommenteerib CV-Online värbamisprojektide juht Reili Purkas. - Noored ei räägi sageli eesti või vene keelt, ei taha varakult ärgata, kuid kauplustes, postkontorites ja sarnastes kohtades töötava klienditeenindaja päev algab väga vara hommikul.»

Loe lähemalt

Vanemad uudised: