Mis uudist?

Arhiiv

Küsimused? Kirjuta meile tellimine at expresspost dot ee

Uudised

Express Post sulgeb kojukandeteenuse valdkonna.

 Pressiteade
27. jaanuar 2023

Express Post sulgeb kojukandeteenuse valdkonna ja koondab ligi 450 inimest

Eesti suurimatele meediafirmadele Ekspress Grupp ja Postimees Grupp kuuluva trükiväljaannete levitamisega tegeleva ASi Express Post nõukogu võttis vastu otsuse sulgeda 2023. aastal jooksul kojukandeteenuse valdkond. Muutuse tulemusena koondatakse umbes 450 inimest.

ASi Express Post juhataja Katri Laanela sõnul on kojukandevaldkonna sulgemise peamiseks põhjuseks iga-aastaselt süvenev kahjum, mis tuleneb peamiselt sisendhindade ja tegevuskulude jätkuvast kasvust, samas kui paberajakirjanduse mahud on kahanemas. „Omanikud on Express Posti tegevust viimastel aastatel rahaliselt toetanud ning oleme otsinud võimalusi tegevuste efektiivsemaks muutmiseks, kuid sellest kahjuks enam ei piisa,“ selgitas Laanela.

Seoses kojukandevaldkonna sulgemisega koondab Express Post kokku umbes 450 inimest, kellest suurem osa tegelevad perioodika varahommikuse kohaletoimetamisega. „Viime koondamise läbi 2023. aastal jooksul etapiviisiliselt vastavalt teenuse sulgemise ajagraafikule erinevates piirkondades. Kõik töötajad saavad koondamisteated ja koondamishüvitised vastavalt oma tööstaažile ettevõttes. Teeme koostööd Töötukassaga, et tagada inimestele igakülgne nõustamine ning toetus uue töö leidmiseks,“ lausus Katri Laanela.

Auditeerimata andmete kohaselt oli Express Posti käive 2022. aastal 5,2 miljonit eurot ning kahjum 1,2 miljonit eurot. 2021. aastal oli Express Posti käive 5,2 miljonit eurot ja kahjum 0,6 miljonit eurot.

Kojukandeteenuse sulgemise järel jääb Express Post pakkuma kõnekeskuse teenust ja ajakirjanduse tellijate baaside haldusteenust, mis moodustab umbes 7% ettevõtte tänasest äritegevusest.

1997. aastal asutatud AS Express Post teostab Eesti suuremates linnades ja nende ümber ajakirjandusväljaannete, reklaami- ja ärikirjade kojukannet, kõnekeskuse teenust ja ajakirjanduse tellijate baaside haldusteenust. Ettevõtte omanikud on võrdselt AS Ekspress Grupp ja AS Postimees Grupp.

 

Katri Laanela
ASi Express Post tegevjuht
 

Kirjuta meile!

Allolev vorm on kõige kiirem viis meile edastada oma soov, mure, või lennukas idee. Loeme seda kindlasti!

* Kohustuslikud väljad