Mis uudist?

Arhiiv

Küsimused? Kirjuta meile tellimine at expresspost dot ee

Uudised

Express Post taas ajalehes!

Vanema generatsiooni inimesed valivad järjest rohkem pensioni asemel tööl käimise

Hiljuti avaldatud statistika näitas huvitavat tendentsi - igal aastal üha enam 50+ ja vanemaid inimesi jätkavad aktiivset töötamist isegi pärast pensioniikka jõudmist. Miks pensionärid ei lõpeta töötamist, kas see on kasumlik ja kas tööandjad loovad kohti just eakatele töötajatele? – uuris MK-Estonia.

Statistikaameti andmetel tööhõive jätkuvalt kasvab 50–74-aastaste seas ning selles vanuserühmas on töötajate arv viimase kümne aasta kõrgeim. Kuna nüüd on pensioniiga juba ületanud 60 eluaastat, arvavad paljud, et juba kümme aastat enne pensionile jäämist on tööd leida väga raske, justkui ei vajaks tööandjad selliseid töötajaid. Kuid arvud tõestavad vastupidist ja pärast 50. elusaastat jätkavad inimesed aktiivselt tööl käimist.

Kuhu nad siis tööle lähevad, milliseid tegevusvaldkondi valivad? Kas tööandjad on nõus mõistma eakate töötajate vajadusi ja võimalusi?

«Minu arvates töötab teenindussektoris üha enam pensionäre - kommenteerib CV-Online värbamisprojektide juht Reili Purkas. - Noored ei räägi sageli eesti või vene keelt, ei taha varakult ärgata, kuid kauplustes, postkontorites ja sarnastes kohtades töötava klienditeenindaja päev algab väga vara hommikul.»

Nii töö kui ka sport

Ajalehtede, sealhulgas MK-Estonia kohale toimetamisega tegelevas ettevõttes Express Post, töötab samuti palju pensionäre. Vanim mees on 72-aastane ning vanim naine 86-aastane. Ettevõte esindaja märgib, et neil on enam kui 130 üle 60-aastast töötajat, mis moodustab 30% kogu lehekandjate arvust.

«Lehekandja töö sobib ideaalselt neile, kellele meeldib varakult ärgata, värskes õhus olla ja kes eelistab tööd, kus saab ka kerget füüsilist koormust. Igapäevane liikumine hoiab tõepoolest eakaid töötajaid tervislikult heas vormis,” rõhutab personalijuht Maarja Katušin. - Express Post pakub osalise tööajaga tööd - 1,5 kuni 3 tundi päevas, seega saab iga töötaja valida endale sobiva töökoormuse.

Täisartikkel oli avaldatud ajalehes «MK-Estonia» 11. septembril 2019 a.

Kirjuta meile!

Allolev vorm on kõige kiirem viis meile edastada oma soov, mure, või lennukas idee. Loeme seda kindlasti!

* Kohustuslikud väljad