Mis uudist?

Arhiiv

Küsimused? Kirjuta meile tellimine at expresspost dot ee

Uudised

Express Post toetas kahe lapse insuliinipumba ostu

Express Post on ikka proovinud teha aasta lõpus mõne heateo ning 2013 osutus selleks läbi Tallinna Lastehaigla Toetusfondi insuliinipumpade ostu toetamine kahele lapsele.

Diabeetikute arv on Eestis iga aastaga tõusnud ning 2012. aastal ulatus see juba kuni 70 000 haigeni. Üha enam on ka lapsi, kes peavad igapäevaselt silmitsi seisma mitmete nõelatorgetega. Insuliinipumbad on abivahendid, mis võimaldavad lisaks insuliini täpsele doseerimisele glükoosi taset veres pidevalt mõõta ja jälgida. Sellised pumbad on aga väga kallid, umbes 2000€ ning kuigi osa sellest kompenseerib Eesti Haigekassa, siis omaosaluse tasumine käib paljudele peredele üle jõu.

Express Posti annetuse abil saab vajaliku insuliinipumba endale 2 last. Lapsed, kes kõige rohkem insuliinipumba ostmisel toetust vajavad, valis välja Tallinna Lastehaigla endokrinoloogia teenistuse juht dr. Einberg.

Esimene laps sai oma uue pumba kätte 15. jaanuaril Tallinna Lastehaiglas. 8-aastane tüdruk tuli uuele pumbale järgi koos emaga. Lapsel avastati diabeet 7-aastaselt. Kuna tüdruk oli piisavalt vana, õppis ta ka koheselt endale insuliini süstimise ära. Peagi aga selgus, et temale on parim lahendus insuliinipump, eriti veel seoses kooliskäimisega. Teine laps on 2-aastane pisike tüdruk, kellel avastati diabeet 2013. aasta lõpus. Nii väikeste laste puhul on isuliinipump hädavajalik, sest neil on veresuhkru taseme kõikumine päeva lõikes väga suur ja insuliinipumbaga saab manustada ka üliväikesi koguseid, mida ei saa teha süstlaga.

Tänu Express Posti annetusele on aga neil kahel tüdrukul nüüd pärsis enda insuliinipumbad, mis nende toimetulekule oma haigusega kõvasti juurde aitavad.

Märkame ja aitame!
Sinu Express Post

Kirjuta meile!

Allolev vorm on kõige kiirem viis meile edastada oma soov, mure, või lennukas idee. Loeme seda kindlasti!

* Kohustuslikud väljad