Mis uudist?

Arhiiv

Küsimused? Kirjuta meile tellimine at expresspost dot ee

Uudised

Mis on SEPA ja mis muutusi see tellijatele kaasa toob?

Hea tellija,

2014 veebruaris jõustuvad ELi ühtsed maksetingimused (SEPA), et inimesed ja ettevõtted saaksid ühe pangakonto ja maksekaardiga teha euromakseid üle kogu Euroopa. Jõustuva Euroopa Parlamendi määruse nr 260/2012 tagajärjel muutub kohustulikuks rahvusvahelise kontonumbri IBAN kasutamine. Lisaks kaob turult otsekorraldusteenus tänasel kujul, kuna see ei vasta üleeuroopalisele otsekorralduse reeglistikule.

Mis muudatusi SEPA kaasa toob?
1. Kasutusele tuleb rahvusvaheline kontonumber (IBAN).
Tavamaksete osas eraisikutele suurt muutust ei tule, maksete tegemisel tuleb alates 1. veebrusrist 2014 hakata lihtsalt kasutama oma senist kontonumbrit rahvusvahelisel (ehk IBAN) kujul.
Eraisikul muutub pangakonto number automaatselt (k.a lepingutes, internetipangas). Ettevõttel on vaja kontonumbrit muuta arvetel ning alates 1.02.2014 on ka Express Posti poolt väljastatud arvetel kontonumbrid IBAN kujul. Näiteks tänane kontonumber 11 1234 5678 on IBANi süsteemis EE72 2200 0011 1234 5678.

2. Senise otsekorralduse asemel tuleb kasutusele e-arve püsimakse teenus.
Alates 1. veebruarist 2014 otsekorraldused enam senisel kujul ei toimi. Selle asemel tuleb kasutusele e-arve püsimakse leping, mille alusel lähevad panka saadetud e-arved automaatseks maksmiseks.
Selle muutuse jaoks ei pea tellija ise midagi tegema. Koostöös pankadega asendab Express Post kehtivad otsekorraldused e-arve püsimakse teenusega. Tellijatel jäävad kehtima samad tingimused (limiit, maksepäev jne), mis on hetkel määratud otsekorraldusega.
Express Post plaanib otsekorralduslepinguid e-arve püsimakselepinguga asendada novembris-detsembris 2013, sellest teavitame ka tellijaid 1 kuu ette.

Kuna ettevõtete jaoks toob SEPA kaasa ka tehniliste lahenduste muutusi, on Express Post juba kevadest alates nendega tegelenud. Teeme omalt poolt kõik selleks, et praeguste otsekorraldulepingutega klientide jaoks toimuksid muudatused mugavalt ja nii, et meie kliendid ei peaks ise selleks vaeva nägema ja oma aega kulutama.

Küsimuste korral vastame ja selgitame meeleldi. Helistage meie klienditeenindusele telefonil (+372) 617 7717 või kirjutage meile tellimine at expresspost dot ee.


Toredaid suve viimaseid päevi!
Sinu Express Post

Allikas: Eesti Pangaliit

Kirjuta meile!

Allolev vorm on kõige kiirem viis meile edastada oma soov, mure, või lennukas idee. Loeme seda kindlasti!

* Kohustuslikud väljad